Cześć, jestem Tomek i witam na moim blogu!

o mnie 1

Mam 24 lata i wraz z narzeczoną Karoliną niedawno świętowałem ukończenie studiów. Studiowałem marketing (a ona biznes międzynarodowy) na Glasgow Caledonian University. Teraz, z racji uwolnienia się od obowiązków (i wymówek) związanych z uczelnią w końcu możemy zdecydować się na kolejny krok w naszym życiu na emigracji. We wrześniu 2017 zrealizujemy jedno z naszych marzeń i przeprowadzimy się do Hiszpanii.

o mnie 2

Co znajdziesz na kierunekhiszpania.pl?

Jest to miejsce, w którym zamierzam podzielić się moimi wrażeniami i przemyśleniami związanymi z życiem na Półwyspie Iberyjskim. Bardziej niż rolę „pamiętnika”, blog ten ma stanowić pomoc dla innych, którym również taka przeprowadzka się marzy i chcieliby zasięgnąć pomocy i znaleźć  praktyczne informacje na ten temat.

o mnie 3.jpg

 

Skąd pomysł na przeprowadzkę do Hiszpanii?

Cel ten przyświecał mi od bardzo dawna. Już podczas nauki w gimnazjum marzyłem aby pewnego dnia zamieszkać w tym kraju. Cieszyć się hiszpańskim stylem życia i rozwijać tam karierę zawodową. Plan ten odkładał się w czasie dość długo, bowiem najpierw musiałem uporać się z ukończeniem szkoły średniej w moim rodzinnym Poznaniu. A następnie, z wielu praktycznych względów, zdecydowaliśmy z Karoliną, że studiów podejmiemy się gdzieś indziej niż w Hiszpanii. Opalenizna, fiesty i sjesty musiały zaczekać. Obraliśmy bowiem kierunek na Szkocję, gdzie do opalania nie było zbyt wielu okazji. Decyzji jednak absolutnie nie żałujemy, niemniej bardzo cieszymy się, że po 5 deszczowych latach przyszła pora na kolejny, tak długo planowany i odkładany rozdział.

 

o mnie 4

Fajnie, że tu ze nami jesteś. Zapraszam do czytania!